
Vandaag 11/2, is het 112-dag. Een dag om te onthouden hoe belangrijk het is om in een noodsituatie snel 112 te bellen. Jeugd Rode Kruis-Brugge wil met een campagne ook kinderen wegwijs maken en doet dat met een liedje en een online game.
“We merken dat veel jonge kinderen het nummer 112 niet altijd uit het hoofd kennen. Nochtans zijn kinderen vanaf zes jaar al in staat de hulpdiensten te verwittigen", vertelt Gaëlle Huysentruyt van Jeugd Rode Kruis.
Belang van kennis
“Cijfers van de Belgian Heart Rhythm Association tonen dat bij een hartstilstand je overlevingskans in Duitsland vier keer hoger is dan in België”, klinkt het. “Hier wordt reanimatie even vaak opgestart, maar Duitsers volgen dubbel zo vaak een eerstehulpopleiding dan Belgen."
"Ook een 13-jarige kan eigenlijk al een slachtoffer in een stabiele zijligging leggen of een drukverband aanbrengen. Ze moeten het alleen leren." Eerstehulpkennis is opgenomen in de eindtermen van het secundair onderwijs, al merken ze bij Rode Kruis Vlaanderen dat jongeren vaak niet weten wat te doen. Daarom lanceert Jeugd Rode Kruis een liedje met videoclip en een online game.