Korneel droomt ervan wetenschapper te worden
Korneel is nog maar negen jaar, maar hij heeft nu al een duidelijk doel voor ogen: wetenschapper worden. "Op een schaal van 0 tot 10, ben ik 8 op 10 zeker dat ik wetenschapper wil worden. Ik ben nu nog wat bang dat ik dingen ga laten ontploffen."
Wetenschapper voor 1 dag
Een dag in de huid kruipen van een wetenschapper, dat is dus de grote droom van Korneel. Die droom komt uit wanneer hij een dagje mag meelopen bij Inagro in Roeselare. Daar wordt onderzoek gedaan naar innovaties in de West-Vlaamse land- en tuinbouw.
Proefjes en proefbuisjes
Tijdens zijn bezoek mag Korneel verschillende testjes uitvoeren. "Bij de eerste proef heb ik de zuurtegraad gemeten. Alles zag er uit als water, maar dat was dus niet zo." Hij ontdekt hoe hij het verschil kan zien tussen verschillende potjes: sommige bevatten zuur, andere gewoon water.
Bacteriën op voedingsbodems
Tuur van Inagro neemt Korneel mee op sleeptouw doorheen heel het laboratorium. Inagro kweekt bijvoorbeeld ook bacteriën op voedingsbodems. Tuur legt alles stap voor stap aan Korneel uit, die heel geboeid luistert: “Als wij een bacterie op die voedingsbodem leggen, dan groeit die en vermenigvuldigt de bacterie zich tot dat we het kunnen zien.” Om het uit te testen legt Korneel zijn eigen hand op de voedingsbodem. Nu groeit er nog niets, maar hij krijgt het mee naar huis, zodat hij later kan zien of zijn handen goed gewassen waren of niet.
Olifantenpasta
Als kers op de taart mag Korneel olifantenpasta maken. Een experiment waarbij een enorme massa schuim ontstaat. “Dat was echt heel bijzonder,” vertelt Korneel. “Het was een ongelofelijke namiddag.”



