Programma

Jeugd­her­in­ne­rin­gen en nos­tal­gie op wan­del in Vosseslag

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Deze week in In ’t Wilde Weg ontdekken nieuwsanker Kjenta en haar schoonmama Anja De Haan. Herontdekken, want al op hun eerste dag halen ze samen jeugdherinneringen op tijdens een wandeling op het Multimovepad Duinbossen en het strand van Vosseslag. Ze beklimmen de vuurtoren en ontdekken ook de beeldentuin van kunstenaar Henk.

’t Is vroeg als mijn wekker afgaat, maar als je op vakantie vertrekt gaat opstaan om de een of andere reden altijd vlotter. Nog snel leg ik de laatste spulletjes in mijn koffer en vertrek ik richting Roeselare om mijn schoonmama Anja op te pikken. Zij staat te popelen om deze week in De Haan te vertoeven. Zelf kwam ze er jaren op vakantie met haar man en de twee zonen.

We starten onze dag aan het nieuwe toerismecentrum aan Vosseslag 131, daar parkeren we onze auto gratis voor de volledige dag. Mooi meegenomen! Binnen bekijken we de brochures van wat De Haan te bieden heeft. Mijn oog valt al snel op een virtualreality-beleving over de geschiedenis van de molenaars. Ik neem de brochure mee – die kan later nog van pas komen.

Multimovepad Duinbossen en beeldentuin

Om onze vakantie te beginnen, willen we een wandeling maken. We vertrekken richting het Multimovepad Duinbossen, een wandeling van 2,5 kilometer. Hoewel we in De Haan aan zee zitten, komen we terecht in een groene oase. Door de bomen vergeet je compleet dat je slechts een paar meter van de Noordzee verwijderd bent. Onderweg komen we een houten ‘hoogte’parcours tegen. Het kind in me komt naar boven en ik kan het niet laten om van blok naar blok te springen.

Net voor we willen vertrekken richting de duinen en het strand, passeren we langs een tuin vol kunstwerken. We zijn meteen getriggerd door de naaktbeelden die voor het huis staan. We hebben geluk, want de kunstenaar die er woont, zet zijn tuin regelmatig open voor bezoekers. Henk Korthuijs – een Nederlander die al enkele jaren in De Haan woont - neemt ons mee en geeft ons uitleg bij enkele werken. Veel kunstwerken verwijzen naar de zee, anderen hebben een eigenzinnige vorm waar je uren naar kan kijken om er je eigen verhaal bij te verzinnen.

Deze zomer kan gratis de beeldentuinexpo bezoeken op zondag 3 augustus en 7 september, telkens van 14 uur tot 18 uur. Een bezoek kan ook op afspraak.

Nostalgie op het strand

We verlaten de beeldentuin en wandelen door naar het strand van Vosseslag, met de welbekende groene brug. Die roept meteen jeugdherinneringen bij me op. Hier kwam ik als kind altijd naar het strand. Daar zie ik de verdwaalpaal met vis op, die ik als kind altijd goed in de gaten had als ik in de zee ging zwemmen. Van al dat wandelen krijgen we honger en dorst, dus we installeren ons op het terras van de beachbar voor een drankje en een croque.

Selfie vuurtoren 2

Prachtig uitzicht vanaf de vuurtoren

Voor we naar het hotel gaan om in te checken, sluiten we de dag af met een klim op de vuurtoren in Vosseslag. Een kunstwerk van Guillaume Bijl uit 2020. De vuurtoren is een van de vele uitkijktorens in de provincie. Gek hoe ver je kan kijken vanaf hier!

We verlaten Vosseslag en rijden door naar De Haan, waar we de komende week verblijven: in Boutique Hotel Azur. Klaar voor een goede nachtrust, want morgen ontdekken we Wenduine: vandaag en in de jaren 1900…

Kjenta Vangampelaere

kjenta.vangampelaere@focus-wtv.be

Kjenta Vangampelaere

Met dank aan

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?