En ook al hoefde het vandaag nog niet, toch droegen veel mensen in winkels nu al opnieuw een mondmasker. Om zichzelf én anderen te beschermen tegen een besmetting met het coronavirus.
De afschaffing van de mondmaskerplicht in publieke ruimtes dateert nog maar van begin deze maand, maar het lijkt een vrijheid van korte duur te zijn geweest.
Tegen de herinvoering van de mondmaskers komt vandaag weinig tegenkanting van de winkeliers, zolang hun zaak maar open kan blijven, merken we ook in Gistel. Brigitte Vanhaecke, bakkerij Edelweiss: “Sedert gisteren draagt toch wel weer 30 tot 35 procent een mondmasker. Ik denk dat de angst er goed inzit bij de mensen.”
Ook de winkeliers en het personeel zullen straks allicht weer de hele werkdag hun masker moeten opzetten. Zolang de winkels maar open mogen blijven, klinkt het. Hilde Kindt, ’t Kruimeltje Gistel: “Ik vind dat niet erg. Zo ben ik beschermd en zijn de klanten beschermd. Zelfs een scherm vind ik niet erg.”