Nieuws

Psy­chi­sche pro­ble­men en alco­hol­ver­sla­ving: man moet zich laten behan­de­len na brand­stich­ting in eigen mobilhome

Mobilhome brand ieper 2

Een man van 44 is veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met uitstel omdat hij eind vorig jaar zijn mobilhome in brand stak in de Ieperse stationsbuurt.

Op 12 november zagen enkele omstaanders een brandende mobilhome op een parking in de stationsbuurt van Ieper. Freddy Vanhaute riskeerde toen zijn leven om te gaan kijken of er nog mensen in de mobilhome zaten. Gelukkige vielen er geen gewonden.

De brandweer had de brand snel onder controle en kon ervoor zorgen dat er verder geen schade was. Al snel was er een vermoeden van brandstichting. Aan de overkant van de straat kon de politie die avond nog een man oppakken.

Mobilhome brand ieper
Nieuws

Freddy riskeert eigen leven bij brandende mobilhome: "omstaanders deden niets"

"Uit frustratie"

Nadien bleek het om de eigenaar te zijn van de mobilhome. Hij zou die in brand hebben gestoken uit frustratie. Waarom is niet duidelijk.

De man zou ook kampen met psychische problemen en een alcoholverslaving. Van de rechtbank moet hij zich daarvoor nu verplicht laten behandelen. Hij is ook veroordeeld tot een jaar cel met uitstel.

Kjenta Vangampelaere

kjenta.vangampelaere@focus-wtv.be

Kjenta Vangampelaere