Nieuws

Onder­zoeks­schip Bel­gi­ca in Zee­brug­ge aan Oek­ra­ï­ne geschonken

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Zeebrugge is afscheid genomen van het onderzoeksschip Belgica. 37 jaar lang heeft het trouw dienst geboden aan maritieme wetenschappers op zee. Het is een schip van de Belgische marine en voortaan krijgt het een tweede leven in Oekraïne.

Over een week vertrekt de Belgica voor een lange trip over de Middellandse zee naar Odessa in de Zwarte zee in Oekraïne. Dat wordt de nieuwe thuishaven van de Belgica.

"Het is een afscheid van een legende op zee," zegt minister van de Noordzee Vincent Van Quickenborne. Maar we gaan het schip schenken aan Oekraine. Dat land zit in zwaar weer en het wijst ook op de solidariteit van Europa naar Oekraïne

De schenking vanmiddag ging gepaard met een heuse ceremonie en heel wat vertegenwoordigers van de Oekraïense overheid. De Oekraïeners gaan de Belgica als maritiem onderzoeksschip inzetten om de Zwarte zee en de zee van Azov te onderzoeken. Ook daar zijn er heel wat ecologische problemen. De Belgica bij ons wordt straks vervangen door een nagelnieuw onderzoeksschip dat 30 meter langer is.

 

2021-09-13 00:00:00 - Onderzoeksschip Belgica in Zeebrugge aan Oekraïne geschonken - whatsapp_image_2021-09-13_at_16.02.28.jpeg
Stefaan Kerger
Jeroen Vercruysse

jeroen.vercruysse@focus-wtv.be

Jeroen Vercruysse