Sport

Vant­houren­hout wint slot­man­che X2O, Eli Iser­byt is eindwinnaar

Vanthourenhout Brussel

© BELGA

Michael Vanthourenhout heeft de Universiteitscross in Brussel gewonnen. Eli Iserbyt is wel eindwinnaar in het X2O-klassement. De West-Vlaming had al voor aanvang van de wedstrijd een ruime voorsprong dus de eindzege kwam niet in gevaar.

Iserbyt startte nochtans niet goed aan de cross in Brussel. Hij stelt wel al snel orde op zaken en zet de andere meteen onder druk. In zijn wiel: Aerts en Sweeck. Aerts is zijn eerste achtervolger in het klassement en neemt meteen over, maar na een val zit zijn cross erop. Vanthourenhout ziet zijn kans schoon en neemt het hazenpad. Teamgenoot Iserbyt vindt het welletjes en laat de rest het werk doen.

Voormalig Nederlands kampioen Nieuwenhuis geeft nog niet op en zet de achtervolging in. In de vierde van negen rondes komt hij ook bij de West-Vlaming. Na een mooi duel wint Vanthourenhout de laatste manche van de X20. Iserbyt wordt nog knap vierde.

Gianni Seeuws