Nieuws

OVER­ZICHT water­over­last: situ­a­tie min­der alar­me­rend, maar het regent wel weer

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Het is nog altijd bang afwachten wat de regen van vandaag voor de Westhoek maar ook in heel West-Vlaanderen zal brengen. De provincie is alvast de nacht goed doorgekomen. Maar het is vanochtend weer gaan regenen. De brandweerzones houden de waterstanden dan ook nauwlettend in de gaten.

De neerslag die vandaag al gevallen is, zorgt voor een verdere stijging van het peil van nagenoeg alle waterwegen. Tot deze avond worden nog aanzienlijke neerslaghoeveelheden verwacht, voornamelijk in het westen en Noord-Frankrijk. Dat staat te lezen op waterinfo.be.

Overzicht wateroverlast

IJzerpeil van Haringe tot Lo-Fintele

Voor de IJzer zijn de peilen van Haringe tot Lo-Fintele opnieuw stijgend en kunnen deze avond in de buurt van de alarmdrempel komen, afhankelijk van de effectieve neerslag in Noord-Frankrijk. Het Lokanaal wordt nog extra ingezet om zoveel mogelijk water van de IJzer af te voeren. Afwaarts Lo-Fintele stijgt het peil gestaag in functie van afvoer en getij, maar worden op de IJzer geen alarmdrempels verwacht. In Nieuwpoort wordt met open sas geloosd.

Fintele

Kanaal Duinkerke-Nieuwpoort

Op het kanaal Duinkerke-Nieuwpoort stijgt het peil opnieuw tot boven de waakdrempels. Ondanks inzet van lozingsmogelijkheden via Frankrijk, kunnen peilen ook hier rond de alarmdrempel uitkomen.

Veurne

In Veurne zijn noodmaatregelen voorzien die ingezet kunnen worden op het moment dat het nodig is. 

Leie in Menen tot Sint-Baafs-Vijve

Leie

Op de Leie in Menen wordt momenteel ongeveer 140 m³/s gemeten. Het verwachte maximum hier wordt rond 200 m³/s geschat. De overschrijding van (pre-)waakdrempels is mogelijk tussen Menen en Sint-Baafs-Vijve. Hierbij worden geen kritieke overstromingen verwacht.

Heulebeek

Heulebeek
Heulebeek2

Tussen 4 en 6 uur vanmorgen is er een opmerkelijke stijging van de beek. Volgen de eerste schepen zal veel afhangen van wat er de komende uren bijkomt. 

Afwaarts Sint-Baafs-Vijve

Afwaarts Sint-Baafs-Vijve, richting Deinze en de Toeristische Leie zijn peilen in de buurt van de alarmdrempel wel mogelijk tegen deze avond of in de loop van komende nacht en zijn kritieke overstromingen voorlopig niet uit te sluiten. De situatie wordt hier extra opgevolgd.

Ben Storme