Nieuws

Uit­spraak ver­gun­nings­raad dreigt bouw van 200 soci­a­le wonin­gen in Brug­ge te vertragen

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een uitspraak van de Raad voor Vergunningsbetwistingen zorgt mogelijk voor een vertraging in de bouw van 200 sociale woningen in Brugge. De raad oordeelt dat een bestuurder van een sociale woningmaatschappij niet tegelijk schepen van de stad mag zijn. Het arrest kwam er eerder voor een zaak in Harelbeke. De vzw Bescherm Bomen en Natuur gebruikt hetzelfde argument nu in een klacht over zeven bouwprojecten in Brugge.

"Dit is heel zeker belangenvermenging", aldus Ivan De Clerck van vzw Bescherm Bomen en Natuur. "Tot in de hoogste vorm zelfs, want hier in Brugge zetelen bijvoorbeeld zeven gemeenteraadsleden in het bestuur van Vivendo, waarvan één ondervoorzitter en drie schepenen. Voor ons kan dit gewoonweg niet." Maar sociale Woningmaatschappij Vivendo spreekt dat tegen en benadrukt dat er helemaal geen persoonlijk belang speelt. Dit zal enkel voor vertraging zorgen. 

"Zoals het er nu naar uitziet zullen wij de dossiers moeten intrekken die lopende zijn of zullen we ze bij een andere overheid moeten indienen", klonk het bij voorzitter van Vivendo, Doenja Van Belleghem. "Dat betekent dus heel concreet dat wij heel wat woningen die we nu op korte termijn willen realiseren niet zullen kunnen bouwen. Het gaat over 200 woningen, waarvan 140 in nieuwbouwprojecten en een 60-tal in renovatie."

Uitspraak vergunningsraad dreigt bouw van 200 sociale woningen in Brugge te vertragen
Ben Storme
Leonie Delodder

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?