Nieuws
 | update 

Opnieuw vier bur­ge­mees­ters leg­gen eed af bij gouverneur

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Nog eens vier burgemeesters hebben de eed afgelegd bij gouverneur Carl Decaluwé. Voor twee van hen is het zelfs hun allereerste keer ooit als burgemeester. 

Ludwig Willaert uit Staden en Annelies Dewulf uit Zuienkerke leggen voor de eerste keer de eed af als burgemeester bij gouverneur Carl Decaluwé in Brugge. "Ik heb er zeker zin in. We gaan ons inzetten voor de hele bevolking van Staden", glimlacht Willaert, die het overneemt van Francesco Vanderjeugd.

Voor Annelies Dewulf scheelde het maar enkele stemmen, want zij was geen lijsttrekker. "Ik stond op de tweede plaats. De lijsttrekker had net zeven stemmen tekort. Maar we hebben een goede overeenkomst gevonden en het is een goede groep."

Ludwig willaert staden eed
Annelies dewulf eed

Terug van weg

Voor Lieven Vanbelleghem van Langemark-Poelkapelle is het niet de eerste keer. Hij was na de verkiezingen in 2018 al burgemeester, tot hij met cd&v plots naar de oppositie moest, nadat N-VA met Dominique Cool de macht overnam. Nu zijn de rollen dus omgedraaid en is het weer aan Vanbelleghem. 

"Het voelt heel goed. We hebben een heel ongemakkelijke periode gehad en we zijn gelukkig dat we opnieuw als burgmeester mogen aantreden", klinkt het.

Lieven vanbelleghem langemark eed

Laatste keer

Voor Jan Seynaeve van Wevelgem is het zijn vijfde en meteen ook laatste eedaflegging, hij geeft zijn sjerp over vier jaar door. "Ik voel mij een beetje vijf sterren, dat is een mooi gevoel. Ik ben ooit begonnen met een halve legislatuur in opvolging van mijn voorganger Gilbert Seynaeve. Het is binnenkort aan de jongere generatie", vertelt hij.

Intussen hebben al 12 van de 62 burgemeesters de eed afgelegd bij de gouverneur.

Jan seynaeve wevelgem eed
De redactie