Opnieuw vertrekt Ronde van Vlaanderen in Brugge: “kijken om contract te verlengen”
Brugge kijkt ook dit jaar uit naar De Ronde Van Vlaanderen, de populairste koers van het land. Brugge is begin april opnieuw de vertrekplaats voor de Ronde. De stad maakt van de gelegenheid gebruik om tal van activiteiten op poten te zetten om jong en oud op de fiets te krijgen. Zoals de Rondekaravaan in de Brugse deelgemeenten en een ronde van Vlaanderen voor kinderen.
De Ronde van Vlaanderen start op zondag 6 april opnieuw op de Markt van Brugge. Al start het wielerfeest daar eigenlijk al vanaf maart, met De Rondekaravaan. "Daarmee trekken we naar onze deelgemeenten: Sint-Pieters, Sint-Andries, Sint-Jozef en het wielergekke Dudzele. We willen er een soort wielerfeest op poten zetten met het nodige feestgedruis", vertelt schepen Olivier Strubbe.
Volgend jaar vertrekken de renners in Antwerpen, in 2027 start de Ronde dan weer in Brugge. "Gelet op het succes en de goeie verstandhouding met de stad Antwerpen zullen wij samen een bod doen naar de organisatoren om dat contract te verlengen", bevestigt burgemeester Dirk De fauw.
Geen optreden op vooravond
Er volgt nog een promotiecampagne waaraan ook de Brugse belofte Lennert Devisch (KDM Pack Cycling Team) meewerkt. "Het is de max om de grootste wielerwedstrijd van het jaar in Brugge te kunnen zien. Ik heb nog veel herinneringen aan vroeger, toen het lang in Brugge was", zegt hij.
Net zoals in 2023 komt er een Ronde voor Kinderen en is er Brugge Classic waarbij je onder begeleiding een stukje van het parcours kan fietsen. De leerlingen van de Kunsthumanoria bereiden een project voor en er komt een expo over de Ronde in Brugge.
Op 5 april kunnen wielertoeristen het hele parcours al eens fietsen. De avond ervoor is er dit jaar geen optreden, omdat de kosten te hoog oplopen.