Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
In Kortrijk is de firma Stadsbader gestart met de aanleg van het evenementenplein/parking en het ecologische stadspark op Campus Kortrijk Weide.
Dat is het nieuwe stadsdeel tussen de spoorweg, De Leie en de westelijke ring. De werken zullen ongeveer een jaar duren. Op het centraal verhard terrein zullen dagelijks zowat 310 wagens kunnen parkeren. Het gaat om een betaalparking, maar men kan er wel 1 uur gratis staan. Er kunnen daar ook evenementen plaatsvinden. Het plein is 1,6 hectare groot.
In het ecologisch stadspark komen enkele verharde paden, maar voor de rest zal vooral de natuur er haar ding doen en een aantrekkingspool vormen voor insecten vogels en amfibieën. Een bufferbekken moet het water van het terrein opvangen en wordt een watertuin met bassins waar kinderen kunnen ravotten. Een blikvanger is de vuurplaats, waar inwoners een BBQ of een vuurtje kunnen aanmaken.