Nieuws

Kust­ba­ro­me­ter: meer appar­te­men­ten ver­kocht, en ze wer­den ook duurder

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In de eerste helft van dit jaar zijn er 8% meer appartementen en  huizen verkocht aan de kust in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. De kopers zijn vooral Vlamingen. De prijzen stegen gemiddeld met 5%. Dat blijkt uit de Kustbarometer van de Federatie van het Notariaat.

Het aantal verkopen steeg het afgelopen semester in alle kustgemeenten. Uitschieters waren Koksijde (+17,1%), Middelkerke (+15,5%), Blankenberge (+10,2%) en De Panne (+9,5%). Notaris Bart van Opstal, woordvoerder van Notaris.be: “Onze kust is weer extra in trek bij kopers van vastgoed. De regio heeft sowieso flink wat troeven: ze ligt dichtbij, is gemakkelijk bereikbaar en is minder blootgesteld aan extreme hitte dan bestemmingen verder van huis.”

Prijzen
 

De mediaanprijs voor een appartement aan de kust klokte in de eerste zes maanden van 2026 af op 272.000 euro (+6,%). Bij appartementen op de dijk was er een stijging naar een mediaanprijs van 335.000 euro (+4%).

Duurst en goedkoopst


Een dijkappartement in Knokke kostte in het eerste semester van 2026 maar liefst 1,5 miljoen euro, een prijsstijging van +25% in vergelijking met de jaarprijs in 2025. De Panne was, ondanks een prijsstijging van +13%, het goedkoopst om een dijkappartement te kopen: 260.000 euro.

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?