Nieuws

Kli­maat­ac­ti­vist Wou­ter Mou­t­on opge­pakt bij huis­zoe­kin­gen rond Code Rood

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Bij een reeks huiszoekingen in Brussel, Oost- en West-Vlaanderen is ook klimaatactivist Wouter Mouton opgepakt. Dat weet de redactie van Het Nieuwsblad. De actie past in een gerechtelijk onderzoek naar onder meer materiële schade en bendevorming.

Wouter Mouton is bekend van verschillende opvallende klimaatacties. Tijdens de wielerwedstrijd Ronde van Brugge veroorzaakte hij zelfs nog een val in het peloton. 

Woensdag is hij opgepakt tijdens huiszoekingen bij mensen met banden met de actiegroep Code Rood. De invallen houden verband met een onderzoek naar een actie bij voedingsbedrijf Cargill in de Gentse haven vorig jaar. Toen zijn vernielingen gebeurd.

"Buiten proportie"

Code Rood spreekt van zestien arrestaties, in Het Nieuwsblad noemt ze de politieactie "disproportioneel". Volgens de beweging werden woningen doorzocht en telefoons en computers in beslag genomen.

Het parket geeft voorlopig geen verdere details vrij. Sommige verdachten zouden intussen alweer vrijgelaten zijn.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?