Nieuws

Wou­ter Mou­t­on pro­tes­teert tegen levend koken kreeften

Woutermoutonkreeftlevendkokenbruggeeindejaar

Gisteren heeft Wouter Mouton postgevat in een supermarkt in Sint-Kruis, een deelgemeente van Brugge. Hij protesteerde er tegen de traditie om kreeften levend te koken. Na een halfuur werd hij weggehaald door de politie. Hij werd niet gearresteerd.

Volgens de Brugse klimaatactivist worden er het hele jaar door weerloze dieren gemutileerd, vroegtijdig vermoord en verkracht om vlees- en zuivelproducten in de winkel te krijgen. "Deze continue genocidale massamoord kent een triest hoogtepunt in de kerstperiode. Dan staan ook foie gras en schaaldieren op het menu", aldus Mouton.

Vastgeplakt aan schilderijen

Mouton kleefde zich in 2022 vast aan het veiligheidsglas van het schilderij ‘Madonna met kanunnik Joris van der Paele’ van Jan Van Eyck in het Groeningemuseum in Brugge. Hij kwam voor de rechtbank en werd schuldig bevonden maar kreeg geen straf.

Eerder vloog hij drie weken de gevangenis in omdat hij in Den Haag zijn hoofd had vastgekleefd aan het veiligheidsglas van schilderij ‘Het Meisje met de Parel’ van Johannes Vermeer.

Nathalie Dewulf