Nieuws

Geen bud­get voor strijd tegen afval in zee”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vlaams minister Schauvliege voorziet opnieuw geen budget in de begrotingswijziging om de strijd tegen plastic afval in de Noordzee aan te gaan.

Dat zegt Vlaams volksvertegenwoordiger Steve Vandenberghe (sp.a) uit Bredene. Hij is erg ontgoocheld. “We vragen minister Schauvliege om meer te doen dan enkel aankondigen en eindelijk daad bij het woord voegt door onze voorstellen die bijna twee jaar geleden werd goedgekeurd eindelijk eens uit te voeren, zoals een algemeen sensibiliserend beleid rond de impact van microplastics en plastics op het leefmilieu. En een onderzoek hoe microplastics in rioolwaterzuiveringsinstallaties uit het water kunnen worden gefilterd.”

De vervuiling van onze oceanen en stranden is na de klimaatverandering één van de grootste milieuproblemen van onze tijd. Bij opruimacties aan de kust wordt tot 50 kilogram plasticafval per kilometer strand opgehaald. “Kleine deeltjes plastic, die vanzelfsprekend ook in de zee aanwezig zijn, komen via de vis die we eten ook in de menselijke voedselketen terecht. Dat is niet alleen slecht voor het milieu, het is ook nog eens erg ongezond voor ons en onze kinderen.”

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?