Nieuws

Dag tegen Kan­ker’ focust op vroe­ge opspo­ring en detectie

Het is de ‘Dag tegen Kanker’ en dat is nog altijd een ziekte die in onze provincie alleen al, elk jaar, meer dan zesduizend mensen treft.

Elke dag krijgen zo'n 180 Belgen de diagnose die vaak hun hele leven overhoop gooit. Eén van de meest voorkomende vormen van kanker is darmkanker. Darmchirurg Tom Feryn van het AZ Sint-Jan in Brugge hamert al lang op het belang van preventie en een vroege opsporing. Het is iets waar mensen niet bang voor mogen zijn, zegt hij. Een preventief onderzoek kan levens redden.

Lintjes

In het ziekenhuis kun je niet naast het belang van kankerpreventie kijken. Ze stimuleren er een gezonde levensstijl zonder tabak, met weinig alcohol en veel beweging. Duizenden mensen dragen vandaag het lintje van Dag tegen Kanker om zo mensen die ermee te maken krijgen een hart onder de riem te steken.

Stefaan Kerger

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?