Sport

Emma Mees­se­man heeft een eigen muur­te­ke­ning in Ieper

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Emma Meesseman heeft nu haar eigen muurschildering op het sportcentrum van Ieper, daar waar het allemaal begon voor de beste Belgische basketster.

Emma Meesseman ziet vandaag voor het eerst haar eigen portret op de muur van het sportcentrum in Ieper. Het is een monumentaal werk van graffitikunstenaar Yon Tordoir, alias Rise One. Het kunstwerk is een aanmoediging voor de olympische atleten die straks in Parijs proberen een medaille te halen. Maar het moet ook de jeugd inspireren om in hun voetsporen te treden. "Het is de eerste keer dat ik het in het echt zie en ik vind het mega cool. Het is mooi dat het werk op de sporthal van Ieper staat, waar het voor mij allemaal is begonnen. Het toont dat een kinderdroom vanuit een kleine omgeving werkelijkheid kan worden", zegt de basketster."

Locatie doelbewust gekozen

Hier zette de kleine Emma haar eerste basketstapjes, op weg naar een internationale carrière. De muurschildering komt er op initiatief van de nationale loterij. Naast Meesseman krijgen ook kajakker Arthur Peeters, hockeyer Nelson Onana en rolstoelsprintster Lea Bayekula een eerbetoon op een muur in hun geboorteplaats. "Naast onze budgettaire steun, helpen we Belgische atleten ook om hun dromen waar te maken. Bij de Nationale Loterij gaan we de uitdaging mee aan om het talent van Belgische bodem tot in Parijs te brengen. We bouwen mee aan hun 'Road to Paris' zodat ze de best mogelijke kansen krijgen om te schitteren op het wereldtoneel", zegt gedelegeerd bestuurder van de Nationale Loterij Jannie Haek.

Olympische Spelen

De Belgium Cat merkt dat de Olympische Spelen enorm leven bij het publiek en dat basket steeds populairder wordt. "Veel kinderen komen mij zeggen dat ze graag Belgium Cat willen worden. Ook naar de Spelen toe merk ik hier dat het leeft. Ik word aangesproken, veel mensen hebben tickets gekocht of zullen de Spelen van thuis volgen."

Jeroen Sap