Nieuws

West-Vlaan­de­ren is bos­arm”: leer­lin­gen bui­ten­ge­woon onder­wijs plan­ten extra bos aan

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De voorbije vijf jaar is in West-Vlaanderen 321 hectare nieuw bos aangeplant. Dat lijkt veel, maar bijna alle andere provincies doen veel beter. Er moet dringend een tandje bijgestoken worden, klinkt het bij De Bosgroep West-Vlaanderen.

In weer en wind planten leerlingen van buitengewoon onderwijs Heuvelzicht in Klerken een stukje bos aan in Staden. Daarmee voorzien ze onze provincie van 5 hectare extra bos. Volgens De Bosgroep West-Vlaanderen, die voor uitbreiding in de hele provincie zorgt, is dat broodnodig.

“West-Vlaanderen is een bosarm gebied. Vandaar dat bosuitbreiding hier nog meer noodzakelijk is. Zeker in het zuiden van de provincie is er nog wat werk en zijn er grote open plekken in het landschap waar er nog bos moet bijkomen”, legt Rilke Terryn van Bosgroep IJzer en Leie uit.

"Bosuitbreiding is hier noodzakelijk. Zeker in het zuiden van de provincie is er nog wat werk."

Rilke Terryn, Bosgroep IJzer en Leie

Amper 321 hectare nieuw bos

In West-Vlaanderen is er de voorbije vijf jaar amper 321 hectare nieuw bos bijgekomen. In heel Vlaanderen komt dat neer op net geen 2.000 hectare, terwijl de ambitie veel hoger ligt. Zo wil de Vlaamse regering er tegen 2030 nog 6.000 hectare bos bij.

Zeker in West-Vlaanderen zijn bossen belangrijk om als stapsteen te dienen in het landschap. Enerzijds nemen ze CO2 op en anderzijds zijn ze belangrijk voor de biodiversiteit. Er zit veel leven in het bos.

Aanplanten bos 2
Jens Lemant
Celien Tanghe