In Zedelgem bundelen ouders hun krachten en centen om jongvolwassenen met een beperking een warme thuis te geven. In Vriendenhuis Ter Loo wonen 14 jongeren samen, maar het project kampt met financiële uitdagingen.
De bewoners van het Vriendenhuis leren onder meer zelfredzaam te zijn, ze bewegen veel en verzorgen dieren. Al is dat geen evidentie, zeker niet op financieel vlak. Daar knelt het schoentje voor heel wat mensen met een beperking. Mieke Fiems, initiatiefnemer: “Ik ben plusmama van Emily, Emily is ondertussen 25, ze heeft een meervoudige beperking. De overheid heeft dat zo ingeschat: ze zeggen dat ze eigenlijk voor 80.000 euro zorg nodig heeft op jaarbasis, maar doordat ze met een gesloten portefeuille werken voor mensen met een beperking zeggen ze: dit jaar hebben we maar 40.000 euro.”
Budgetten samen leggen
Daarom besloot de papa van Emily Ter Loo op te richten: een project waarbij ouders hun zorgbudgetten samenleggen. “We proberen inderdaad met de ouders van de 14 bewoners die hier nu wonen, alle budgetten samen te leggen, en daarmee eigenlijk de basiszorg te financieren. We moeten daar heel creatief mee omgaan, want we komen zeker niet volledig rond. Dat betekent bijvoorbeeld dat we nog niet alle weekends kunnen open zijn.”
Daarom organiseert Ter Loo deze zomer onder meer een fietstocht, een concert en een oldtimerrit. Zo hopen Astrid, Emily en hun vrienden om extra geld in het laatje te krijgen.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?