Nieuws

Ook die­ren lij­den onder de hit­te, boer uit Alve­rin­gem bene­velt koeien

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Niet alleen voor de mensen, maar ook voor de dieren is het afzien in dit warme weer, en die verdienen dus zeker ook onze aandacht. 

Victor Capoen, een landbouwer in Alveringem, heeft een beneveling voorzien voor zijn koeien, om de hitte toch wat draaglijk te houden. Victor Capoen: “We gaan een grove waterdruppel sproeien op de koeien aan het voerrek. Daar worden ze natgemaakt met 330 ml water. Als ze nat zijn, gaan ze naar de ligboxen, en terwijl ze liggen, worden ze koud afgeblazen met ventilatoren.”

Ook goed voor melkproductie

Voor de koeien lijkt het zo alsof het vijftien graden is. Bijkomend voordeel, de afkoeling lokt hen naar de voederbak, waardoor ze voldoende blijven eten, en de melkproductie op peil blijft. “Je ziet dat de koeien weten dat er water is. Zodra er een spuiter in werking treedt, zie je de koeien eropaf komen. En meestal ga ik er ook eens onder gaan staan.”

Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?