De korpschefs van de politiezones Westkust en Spoorkin vragen dat de Vlaamse overheid de snelwegparking in Westkerke in de richting van Frankrijk opnieuw opent.
De voorbije weken parkeren al maar meer truckchauffeurs hun vrachtwagens op invalswegen naar Veurne en Koksijde, en dat hebben mensensmokkelaars intussen ook door.
Gerichte controles
Die duiken al maar vaker op in de gemeenten zelf en gedragen zich ook agressief tegenover chauffeurs en agenten. De lokale zones kunnen die druk niet aan, zeker niet midden in het toeristisch seizoen. De parking openstellen verplaatst het probleem opnieuw naar de snelweg, maar daar kan er gerichter worden gecontroleerd, aldus de politiezones.
Bewaking en omheining
Het gerecht en ook gouverneur Decaluwé zijn het idee niet genegen. De parking kan voor hen enkel opnieuw open, als er camerabewaking en een hoge omheining komt. Mogelijks komt daar tegen eind dit jaar een beslissing over vanuit Vlaanderen.