Lucht­ha­ven Oos­ten­de-Brug­ge sluit voor vijf­de jaar op rij af met winst

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De luchthaven Oostende-Brugge heeft het boekjaar 2025 afgesloten met een positief bedrijfsresultaat van 78.000 euro. Het is al het vijfde jaar op rij dat de regionale luchthaven winst maakt. De operationele opbrengsten stegen met 1,9 miljoen euro tegenover 2024.

Volgens de luchthaven is die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit landingsrechten en passagiersvergoedingen. Dat volgt uit een stijging van het aantal passagiers en vliegbewegingen, maar ook uit de rol die Oostende de voorbije periode speelde als uitwijkluchthaven.

Strategisch plan

De raad van bestuur keurde intussen een strategisch plan goed om die positieve evolutie verder te zetten. Daarbij wil de luchthaven inzetten op een verdere uitbouw van de passagiers-, cargo- en trainingsactiviteiten, maar ook op onderhoud van vliegtuigen, opleidingen en vastgoedontwikkeling.

"Dat plan, dat reeds in werking is, moet ons wapenen voor de toekomst. De focus ligt op de duurzame uitbouw van onze activiteiten, in combinatie met een efficiëntere werking, doelgerichte kostenbeheersing en verdere modernisering", zegt CEO Nathan De Valck.

Cargovlucht luchthaven Oostende

© Belga

Ook de regionale luchthaven van Antwerpen sloot 2025 af met winst. Daar bedroeg het positieve bedrijfsresultaat 492.000 euro, nadat de luchthaven een jaar eerder nog verlies had geleden. "Deze cijfers tonen aan dat we ook op financieel vlak vooruitgang boeken richting de verdere ontwikkeling van de luchthavens van Antwerpen en Oostende-Brugge", besluit De Valck.

Davy Vercamer
Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?