Nieuws

Loka­le water­over­last in Avel­gem en in Moorslede

Wateroverlast Avelgem

Bron: Facebook

Ook in het Scheldebekken krijgt de brandweer van de zone Fluvia oproepen van wateroverlast binnen. In Avelgem kwam een rijvak van de Oudenaardsesteenweg, ter hoogte van de Ruggestraat, blank te staan.

Brandweerzone Fluvia kreeg vandaag al meer dan 50 interventies te verwerken. In de regio Zwevegem - Otegem was er gisteren al wateroverlast aan de Ellestraat. Vandaag nog meer. Onder meer aan de Ruggestraat op de N8 en aan de Langestraat. Maar ook de weg van Avelgem naar Otegem moest worden afgezet.

Op de Bovenschelde te Helkijn is prewaakdrempel overschreden, de afvoer bedraagt er momenteel 135m³/s.  Ook hier zullen de peilen verder stijgen, alarmdrempeloverschrijdingen worden niet verwacht.

Avelgem wateroverlast

Bron: Facebook

Wateroverlast N8 Avelgem

Bron: Facebook

Ook in Moorslede staan enkele landelijke straten blank

De gemeente Moorslede waarschuwt ook voor lokale wateroverlast. Zo waren dinsdag alvast de volgende straten afgesloten: de Ravestraat tussen Kleine Ravestraat en Hooglandstraat, de Potterijstraat, de Meulebrouckstraat, de Hovingstraat tussen de Waterstraat en de gemeentegrens, de Waterstraat zelf en de Sprietstraat.

Bart Coopman