Nieuws

Kop­pels kun­nen in Roe­se­la­re nu ook huwen in bin­nen­tuin van stadshuis

586606 binnentuin stadhuis 20a387 original 1744788897

© Stad Roeselare

Voortaan kunnen koppels elkaar het ja-woord geven in de binnentuin van het Roeselaarse stadhuis. Dat doen ze bij ‘Het Venster’, een speciaal daarvoor ontworpen kunstwerk van Maarten Schaubroeck. Niet toevallig traden hij en zijn vrouw er als een van de eersten in het huwelijksbootje.

Afgelopen zomer opende het nieuwe stadhuis van Roeselare. De volledig nieuwe binnentuin hoort daar dan ook bij. De tuin is voor iedereen toegankelijk en vormt een groen rustpunt. Schepen van Stadsontwikkeling Nathalie Muylle is blij dat mensen daar nu ook op een andere manier van kunnen genieten: "Ik ben blij dat Roeselarenaars nu ook hun dierbaarste herinneringen kunnen maken in dit groene middelpunt van de stad."

Kunstwerk als blikvanger

Een van de absolute blikvangers in de binnentuin is het kunstwerk van cultureel ambassadeur Maarten Schaubroeck. ‘Het Venster’ creëerde hij met het oog op de buitenhuwelijken. Zijn constructie in staal toont twee huisjes die samen één worden, een mooie metafoor voor de koppels die er met elkaar trouwen. Het is de kunstenaar zelf die er nu als een van de eersten in het huwelijk trad. Hij en zijn vrouw Isolde gaven er elkaar het ja-woord. 

Vanaf nu kan iedereen die dat wil ervoor kiezen om, van april tot september, te trouwen in de binnentuin. Dat kan via een eenvoudige aanvraag, telkens op vrijdag of zaterdagvoormiddag.

Gianni Seeuws