Nieuws

Hon­der­den men­sen namen afscheid van Mar­griet Her­mans, in WZC De Ril in Mid­del­ker­ke volg­den ze alles op groot scherm

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Er zijn vanmorgen honderden mensen opgedaagd om de uitvaart van Margriet Hermans bij te wonen aan Merksplas-Kolonie in de Antwerpse Kempen. Bekend Vlaanderen, uit de showbizz en televisiewereld, maar ook verschillende politici en tal van gewone mensen namen er afscheid van de populaire zangeres. De inwoners van WZC De Ril in Middelkerke volgden de begrafenis op groot scherm.  

De uitvaart vond plaats in de landloperskapel in Merksplas, een symbolische locatie die door Margriet zelf werd gekozen. Binnen in de kapel is er plaats voor 600 mensen, enkel op uitnodiging. Buiten stonden er wel grote schermen opgesteld, waar enkele honderden toeschouwers op af zijn gekomen. Er waren heel wat bekende gezichten aanwezig, onder meer Jacky Lafon, Koen Crucke, Hugo Sigal, Willy Sommers en Jacques Vermeire. Maar ook heel wat politici woonden de plechtigheid bij, onder meer Bart Tommelein, Jean-Marie Dedecker en premier Bart Dewever. 

Sereen afscheid

Margiets uitvaart werd deels door haarzelf geregisseerd, in samenspraak met dochter Celien en echtgenoot Frank. Het ging om een sereen afscheid dat aan elkaar werd gepraat door voormalig tv-gezicht en goede vriend Johan Verstreken. Dochter Celien sloot de plechtigheid af. Ze hield zich opvallend kranig toen ze vertelde over de laatste weken, toen haar moeder het verdict van kanker kreeg en uiteindelijk koos voor euthanasie. Celien maakte zelfs ruimte om andere patiënten een hart onder de riem te steken. Maar ze liet ook in haar hart kijken en beschreef haar mama als "mijn allerbeste vriendin, mijn klankbord, mijn anker". Haar stem brak toen ze toegaf niet te weten hoe haar leven en dat van papa Frank nu verder moet.

Staande ovatie

De dienst eindigde met een lange staande ovatie, gevolgd door enkele van Margriets nummers: het vrolijke "Lekker blijven hangen" en "Een vriend".

Band met Middelkerke

In WZC De Ril in Middelkerke werd de begrafenisplechtigheid gevolgd op groot scherm. De zangeres en mediafiguur had jarenlang een nauwe band met de kustgemeente, onder meer via haar televisieprogramma ‘Margriet aan Zee’, dat vanuit het casino van Middelkerke werd opgenomen. Volgens het gemeentebestuur droeg Hermans met haar programma en optredens sterk bij aan de uitstraling van de kustgemeente. Ook later bleef ze geregeld naar Middelkerke afzakken voor evenementen en projecten.

Margriet aan zee 2 c beeldbank kusterfgoed
Nieuws

"Onze badplaats op de kaart gezet": Middelkerke rouwt om overlijden van Margriet Hermans

"Groot verlies"

Gracy Vanhenden, directeur WZC De Ril: “Margriet Hermans is eigenlijk verbonden met Middelkerke. Veel bewoners kennen haar, niet alleen van haar muziek, maar ook omdat ze ambassadeur was van Middelkerke. Dat leeft hier wel bij de mensen, en ze wisten dat vandaag de begrafenis was.”

Lea Hellem, bewoner WZC De Ril: “Margriet had veel mooie liedjes. Mijn favoriet is ‘blijven hangen’. Ja, dat is zo mooi.”

Betty Lomans, bewoner WZC De Ril: “Het was een heel mooi dienst, maar verdrietig. Een groot verlies van een prachtige dame.”

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?