Nieuws

Brand­stof­de­pot Roe­se­la­re voor­lo­pig geen doel­wit van gele hesjes’

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De politie heeft voorlopig geen enkele aanwijzing dat het zogenoemde gele hesjes-protest zal overslaan naar ons. In Frankrijk en Wallonië houden boze burgers al een hele tijd wegblokkades tegen de hoge taksen op brandstof.

De ordediensten zijn voorbereid op eventuele acties bij ons. Ook bij de politie in Roeselare want daar is een brandstoffenopslagplaats aan de haven.

De opslagplaats aan het kanaal in Roeselare is indrukwekkend. Maar liefst 192 miljoen liter brandstof zit in de gigantische tanks. Tankstations van verschillende petroleummaatschappijen worden van hieruit bevoorraad. Van blokkades hier is voorlopig geen sprake.

Carl Vyncke, Politiezone Riho: "We hebben nog geen inlichtingen gekregen en er zijn ook nog geen aanwijzingen. Maar als er actievoerders zouden komen, zijn we voorbereid."

De site zelf is ook sterk beveiligd. Meer details over de voorbereiding kan de politie uiteraard niet geven.

Andy Debo