Zes golfbrekers tussen Blankenberge en Zeebrugge moeten wijken voor toekomstig elektriciteitseiland

Belga
Op het strand tussen Blankenberge en Zeebrugge start hoogspanningsnetbeheerder Elia deze maand met het verwijderen van zes golfbrekers. Deze werken zijn nodig om het Prinses Elisabeth Eiland, een toekomstig elektriciteitsnet op zee, tot stand te brengen.
Op 45 kilometer van de Belgische kust ligt het Prinses Elisabeth Eiland. Deze elektriciteitshub moet de kabels van twee Belgische windparken op de Noordzee bundelen en de opgewekte elektriciteit vanuit het kunstmatige eiland aan land brengen. Om de energie vanuit eiland naar het vaste land te brengen, is de ondergrondse installatie van elektriciteitskabels nodig. Hierdoor moet Elia zes golfbrekers tussen Blankenberge en Zeebrugge verwijderen.
Volgens Björn Passe, burgemeester van Blankenberge, hebben de golfbrekers geen functie meer en hinderen ze de aanleg van de kabels. "Elia start deze maand nog met het uitvoeren van de werken. Voor de zomer van 2025 moeten de werken afgerond zijn", zegt Passe. "Ook de hinder voor omwonenden zal beperkt blijven. Elia zal het strand in z'n originele staat herstellen en het extra ophogen waar nodig", benadrukt burgemeester Passe.
"Elia start deze maand nog met het uitvoeren van de werken. Voor de zomer van 2025 moeten de werken afgerond zijn."
Tijdens de werken blijkt wandelen op het strand tussen Blankenberge en Zeebrugge mogelijk.