Voormalig restaurant aan oude vismijn in Zeebrugge wordt tijdelijk ruimte voor sociaal-culturele projecten
De oude vismijnsite in Zeebrugge krijgt een nieuwe, tijdelijke invulling. Het voormalige visrestaurant Fishbone kan voortaan gebruikt worden als locatie voor culturele en artistieke evenementen.
De bouwpromotor stelt het pand, in afwachting van een sloop, tijdelijk gratis ter beschikking aan de stad, die het op zijn beurt ter beschikking stelt aan organisaties en verenigingen uit de buurt. En een van die verenigingen is theatergezelschap Het Eenzame Westen. Komende vrijdag gaat hun voorstelling ‘Grysde’ er in première. Al had het wel wat voeten in de aarde om het restaurant, dat al zo’n 20 jaar leeg staat, om te toveren tot een theaterzaal.
Veel werk verzet
Tom Ternest, Theatermaker bij Het Eenzame Westen: “Het is onwaarschijnlijk wat de gebiedswerkers van Zeebrugge gedaan hebben, met al die vrijwilligers. Wij zijn hen daar zo dankbaar voor. Hoeveel kilometers elektriciteitsdraden dat er hier gespannen zijn, hoeveel geschilderd dat er hier is. Plots bleek dat de brandweer wilde dat ook het vals plafond eruit moest. Dat de palen allemaal met vier lagen brandwerende verf moesten geschilderd worden. Tot twee, drie weken geleden zijn ze eraan bezig geweest, tussen onze repetities door, en ’t is uiteindelijk gelukt.”