Nieuws

Storm­scha­de na onweer aan westkust

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een kort maar hevig onweer heeft maandagavond voor heel wat stormschade gezorgd in De Panne en Koksijde. De brandweer kreeg een pak oproepen, onder meer voor omgevallen bomen of takken op de weg. Er werd een rukwind van 93 km/u gemeten. Het gemeentelijk rampenplan was van kracht.

Veel materiële schade

Het epicentrum van de windhoos lag duidelijk rond de Middenlaan en de Van Buggenhoutlaan waar 8 bomen zijn omgewaaid. Ook de Houtsaegerlaan en de Silicowijk kregen het hard te verduren. Burgemeester Vanden Bussche kondigde het nood- en interventieplan af rond 22.15 uur. Dit om alle meldingen zo goed mogelijk op te volgen.


 Het ging allemaal om materiële schade: omgewaaide bomen, gedeukte auto’s, gevallen takken, weggewaaide dakpannen,…
 

Geen menselijke slachtoffers

Op verzoek van de burgemeester ondergingen verschillende locaties ook een sweeping om zeker te zijn dat er geen menselijke slachtoffers vielen. De brandweerkorpsen Veurne en Nieuwpoort hielpen mee en ook de medewerkers van de Groendienst Koksijde sprongen in de bres om de brandweermannen bij te staan.


Sommige locaties werden even na middernacht afgezet omdat het te donker werd om verder te werken. Deze plaatsen worden morgenvroeg opnieuw aangepakt. Het nood- en interventieplan werd om 00.36u afgeblazen.

‼Update 4. Deel 5. #storm14102019

Tot slot een grote dankjewel aan politie en brandweer voor hun inzet Volgens vele brandweermannen zijn dit ongeziene beelden in onze gemeente. Nooit eerder meegemaakt. pic.twitter.com/T4HqXuXMGE

— Koksijde (@gem_Koksijde) October 14, 2019

 

Onweer houdt lelijk huis in Koksijde. Windhoos? Veel bomen geveld. #onweer# pic.twitter.com/8DNz2iJSM2

— Dirk Goens (@DirkGoens) 14 oktober 2019

Nog meer #beelden vanuit #Koksijde dat deze #avond een kort en krachtig #onweer over zich heen kreeg. In de andere regio's van West-Vlaanderen worden momenteel geen problemen gesignaleerd. Foto Alex Salomez #nwbnlx pic.twitter.com/8LV9roTEEZ

— NoodweerBenelux (@NoodweerBenelux) 14 oktober 2019

Na een korte maar hevige onweersbui zijn onze ploegen op pad om de vele binnengekomen meldingen van stormschade af te werken. Even geduld, we zijn zo dadelijk bij u! #storm14102019 #stormschade #wezijnervooru #dankvooruwgeduld pic.twitter.com/QC4n1kkzUs

— Brandweer Westhoek (@Brw_Westhoek) 14 oktober 2019

Het onweer heeft ook in Veurne voor schade gezorgd. Houd rekening met hinder op de weg. Brandweer Westhoek is aan het opruimen.

Er liggen takken, onder andere in de Bedrijvenlaan, Brugsesteenweg, Duinkerkestraat en Roesdammestraat. In de Noordstraat is een boom omgewaaid. pic.twitter.com/NuwcHuOGhc

— Stad Veurne (@Stad_Veurne) 14 oktober 2019

Beeld uit de omgeving van #Koksijde. Lokale #windstoot tot 93 km/u heeft voor stormschade gezorgd in de regio. Foto met dank @gem_Koksijde #onweer pic.twitter.com/LbRW5x8aJk

— NoodweerBenelux (@NoodweerBenelux) 14 oktober 2019

2019-10-15 00:00:00 - Stormschade na onweer aan westkust - whatsapp_image_2019-10-14_at_23.58.47.jpeg
2019-10-15 00:00:00 - Stormschade na onweer aan westkust - whatsapp_image_2019-10-14_at_23.44.17.jpeg
De redactie