Nieuws

Sta­king bij Cla­re­bout Pota­toes voor­bij zon­der akkoord over premie

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De staking bij aardappelverwerker Clarebout Potatoes is voorbij. Een akkoord over een premie is er echter niet. Dat is vernomen bij vakbonden en directie.

Bij de producent van diepvriesfrieten werd de voorbije twee weken gestaakt. Het personeel eist een premie nu het bedrijf wordt verkocht aan een Amerikaanse concurrent. Een voorstel van de directie - 500 euro netto voor elke werknemer, 750 euro vanaf 10 jaar anciënniteit en 1.000 euro vanaf 20 jaar - werd door het personeel verworpen wegens onvoldoende.

Clarebout 01
Nieuws

Staking bij Clarebout Potatoes: werknemers willen deeltje van riant overnamebedrag

Nog geen sociaal akkoord

Aan de staking is een einde gekomen, zegt Clarebout-woordvoerder Raphael Tassart. "Er zijn geen stakers meer, en ook geen acties bij het bedrijf. Alle lijnen draaien. De productie draait aan 90 procent". Ook Sophie Serrurier, secretaris bij ABVV Horval, bevestigt dat de werknemers terug aan het werk zijn.

Een akkoord over de premies is er voorlopig nog niet. "We hopen op een constructief gesprek met de werkgever rond de situatie", aldus de vakbondsvrouw. Ook het bedrijf bevestigt dat er nog geen sociaal akkoord is ondertekend.

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?