Restauratie Westpoort in Lo-Reninge gestart, enkel nog fietsers toegelaten na werken
In Lo-Reninge zijn de restauratiewerken aan de historische Westpoort gestart. Het beschermde monument uit de 14de eeuw wordt grondig opgeknapt en moet tegen het bouwverlof klaar zijn. Na de werken zullen alleen nog fietsers onder de poort mogen passeren.
Lo-Reninge is begonnen met de restauratie van de Westpoort, het enige overgebleven stadspoortgebouw van de vier die er ooit waren. De oudste delen van het monument dateren uit de 14de eeuw.
De werken omvatten onder meer het hervoegen van de stenen met kalkmortel en het herstellen van de twee torenspitsen. De aannemer moet alles afronden tegen het bouwverlof.
160.000 euro
Na de restauratie zal het verkeer dat onder de poort mag, aangepast worden. Voortaan zullen alleen nog fietsers erdoor mogen. Het gebouw is al verschillende keren aangereden door vrachtwagens. Dat willen ze in de toekomst vermijden.
De totale kostprijs van de werken bedraagt 160.000 euro, inclusief btw. Ongeveer de helft daarvan wordt gesubsidieerd door Erfgoed Vlaanderen, de rest neemt de stad zelf voor haar rekening.
Volgens de stad is de Westpoort een belangrijk stuk erfgoed met ook een toeristische waarde. “Het is iets waar we trots op zijn. De poort wordt geflankeerd door de Cesarboom, waar volgens de legende Julius Caesar zijn paard zou hebben vastgebonden. Het is dus zeker een monument met aantrekkingskracht”, aldus schepen van Openbare Werken Johan Matthys.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?