Nieuws

Warm­te­pom­pen en airco’s steeds popu­lair­der: minis­ter bezoekt Dai­kin in Oostende

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vlaams minister van Energie en Klimaat Melissa Depraetere heeft een bezoek gebracht aan Daikin in Oostende. Het bedrijf stelt er zo’n 800 mensen tewerk en ziet de vraag naar warmtepompen en klimaatsystemen toenemen.

Steeds meer gezinnen kiezen voor een warmtepomp om hun woning energiezuinig te verwarmen én in de zomer te koelen. Volgens minister Depraetere biedt die evolutie niet alleen voordelen voor het klimaat, maar ook voor de Vlaamse economie.

“De energietransitie moet goed zijn voor het klimaat én voor de mensen. Daarom is het zo belangrijk dat bedrijven zoals Daikin hier groeien”, zegt Depraetere.

De minister lanceerde eerder deze zomer haar airco- en warmtepompplan. Daarmee wil Vlaanderen, onder meer via begeleiding en premies, meer gezinnen overtuigen om fossiele verwarmingssystemen in te ruilen voor een warmtepomp.

Daikin oostende

Meer investeringen en jobs

De groeiende vraag biedt volgens Depraetere ook kansen voor bedrijven in West-Vlaanderen. Daikin produceert in Oostende warmtepompen en klimaatsystemen en stelt er ongeveer 800 mensen tewerk.

“De omslag naar fossielvrij verwarmen zorgt voor investeringen, innovatie en sterke jobs hier in West-Vlaanderen”, aldus de minister.

Daikin oostende depraetere

Meer aanvragen voor renovatieleningen

Vlaanderen voorziet daarnaast renovatieleningen voor gezinnen die hun woning energiezuiniger willen maken. Sinds begin dit jaar kunnen mensen met een middeninkomen lenen tegen een verlaagde rente. Voor gezinnen met de laagste inkomens is de lening renteloos.

In West-Vlaanderen steeg het aantal aanvragen volgens de Vlaamse overheid van 684 in de eerste acht maanden van vorig jaar naar 1.288 in dezelfde periode dit jaar.

Daikin oostende
Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?