Lucht­beel­den tonen zand­klif­fen aan de kust

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een vliegtuigje heeft de zandkliffen aan onze kust in kaart gebracht. Het toestel vloog gisteren een deel van de kustlijn af (van Zeebrugge tot De Haan) en maakte beelden van de schade. Het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen (KBIN) heeft ons de luchtbeelden bezorgd.

Op die manier krijgen de betrokken kustdiensten een beter zicht op de totale schade die de storm Ciara heeft aangericht. De zandkliffen zijn kilometerslang en op bepaalde plaatsen meters hoog.

Strand afgesloten in Knokke-Heist

In Knokke is de toegang tot het strand zelfs deels afgesloten. De kliffen zijn er op sommige plaatsen tot vier meter hoog.

's)

Opruiming vanaf maandag

Pas na het weekend worden de zandkliffen weer plat gemaakt op het strand. Dat zal gebeurden nadat de storm Dennis zondag over onze provincie trekt.

2020-02-13 00:00:00 - Luchtbeelden tonen zandkliffen aan de kust - zandklif_knokke.jpg
2020-02-13 00:00:00 - Luchtbeelden tonen zandkliffen aan de kust - zandklif_einde_zeedijk.jpg
De redactie