Nieuws

Kraan­wa­ter­ver­bruik daalt opnieuw, maar blijft in West-Vlaan­de­ren licht verhoogd

Drinkwater

Foto: Pexels

Het kraanwaterverbruik in Vlaanderen is na de piek eind juni opnieuw aan het dalen. In het westelijke bevoorradingsgebied van De Watergroep, dat een groot deel van West-Vlaanderen omvat, blijft het verbruik wel licht hoger dan normaal.

Volgens de Vlaamse Milieumaatschappij is er eind juni een uitzonderlijk hoog waterverbruik gemeten. Intussen is dat opnieuw gedaald tot een niveau dat dicht bij het gemiddelde ligt.

In West-Vlaanderen blijft het verbruik de voorbije dagen wel iets hoger dan normaal. Ook in het Farys-gebied in Oost-Vlaanderen ligt het waterverbruik nog bovengemiddeld.

Voorlopig geen problemen

Van problemen met de drinkwaterbevoorrading is voorlopig geen sprake. Overal blijft de status groen en gelden er geen beperkingen. De Vlaamse Milieumaatschappij roept wel op om zuinig te blijven omspringen met kraanwater.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?