Nieuws

Fak­kel­tocht her­denkt Slag om Pas­sen­da­le in Zonnebeke

2014-11-11 00:00:00 - Fakkeltocht herdenkt Slag om Passendale in Zonnebeke

In Zonnebeke is gisteravond de Slag om Passendale herdacht die op 10 november 1917 eindigde. Det gebeurde met een fakkeltocht.

Wapenstilstand is in Zonnebeke altijd een tweedaagse. Ze herdenken uiteraard het einde van de Eerste Wereldoorlog op 11 november 1918 maar daags vooraf herdenkt Zonnebeke een voor hen nog belangrijkere gebeurtenis: de Slag om Passendale of de Derde Slag om Ieper.

 

In 1917 wilden de geallieerden kort voor de winter nog een offensief op touw zetten. Nadat verschillende troepen staande werden gehouden, forceerden de Canadezen uiteindelijk de doorbraak maar het werd een pyrrusoverwinning. De Canadezen boekten in tien dagen tijd 700 meter winst, tot aan de kerk van Passendale, maar verloren wel 16.000 manschappen. Die calvarietocht wordt herdacht met een fakkeltocht die alle gesneuvelden herdenkt, ongeacht identiteit.

De redactie