De eerste steen van de nieuwe brandweerkazerne in Knokke-Heist is een feit
In Knokke-Heist is vandaag de eerste steen gelegd van de nieuwe brandweerkazerne aan de Steenhouwersstraat. “Van vergunningsaanvraag tot eerstesteenlegging in minder dan vijf maanden: dat is alleen mogelijk dankzij een doorgedreven voorbereiding en een doortastend team”, zegt Dirk Van Tornhaut van A.O. Van Tornhaut.
De kazerne vervangt de verouderde post in de Brandweerstraat en wordt een architecturaal hoogstandje met een opvallende rode gevelsteen. Knokke-Heist investeert 13 miljoen euro in een duurzaam gebouw met een geothermische warmtepomp, zonnepanelen en CO₂-negatieve bouwmaterialen.
“Duurzaam bouwen gaat vandaag verder dan energieprestaties”, benadrukt architect Luk Peeters. “De keuze voor CO₂-negatieve materialen geeft het gebouw een krachtig gezicht.”
Welzijn van brandweerploegen
Met ruime verblijfsruimtes, een inpandig terras, een aparte ruimte voor ambulances, een looppiste en een oefenkoer is ook aan het welzijn van de brandweerploegen gedacht. “Deze brandweerkazerne toont hoe publieke infrastructuur zowel duurzaam als architecturaal sterk kan zijn,” zegt Lorenzo Van Tornhaut.
De gemeente investeert 13 miljoen euro in het gebouw en verhuurt het aan Hulpverleningszone 1 voor 33 jaar. De oplevering van de nieuwe kazerne is gepland eind 2025.