Nieuws

Bun­ker Kaas­ker­ke in cir­cuit Dodengang

2014-04-18 00:00:00 - Bunker Kaaskerke in circuit Dodengang

Er is een akkoord om de Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog in Kaaskerke bij Diksmuide op te nemen in het circuit van de Dodengang.

 "De bescherming van oorlogserfgoed is essentieel om zoveel mogelijk sporen van de Eerste Wereldoorlog te bewaren", zegt Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits.

De Duitse mitrailleurbunker in Kaaskerke is gelegen op het domein van waterwegbeheerder Waterwegen & Zeekanaal NV en bevindt zich vlakbij de Dodengang. De Dodengang is eigendom van de federale staat en werd in beheer gegeven aan het Ministerie van Defensie.

Versteviging                               

Vlaams minister Hilde Crevits nam het initiatief tot overleg met alle betrokken partijen om de bunker te laten opnemen in het circuit van de Dodengang. Daarover is een akkoord bereikt.  Waterwegen & Zeekanaal NV zal de Duitse bunker schoonmaken en  verstevigen. Dat is nodig omdat de Duitse bunker op dit moment niet veilig genoeg is om te kunnen bezichtigen.

 

(Foto : Onroerend Erfgoed)

De redactie