
De lokale politie van Brugge zit op haar tandvlees.
Inwoners en toeristen kunnen van de zomer elke dag genieten van allerhande evenementen en activiteiten. Maar dat alles vergt massaal veel inzet van agenten. Er is hiervoor gewoon te weinig personeel, zegt VSOA, de politievakbond. Het gaat allemaal ten koste van ander belangrijk politiewerk, zoals interventies, inbraakpreventie of administratief werk. En dat kan zo niet langer.
Grote werkdruk
"Brugge heeft een stuk kust, twee clubs die in eerste klasse spelen, een rechtbank, een gevangenis, een centrum voor illegalen en er is het toerisme", zegt Dieter Geldhof van de VSOA. "Als je de éne interventie na de andere moet doen met het papierwerk nadien en wordt ingezet op evenementen, dan begrijp je dat overuren zich opstapelen en het administratief werk langer blijft liggen". En dat is niet goed voor de politie noch voor de burger.
Meer personeel
Meer personeel zou een oplossing zijn, klinkt het. Het Brugse korps telt 387 operationele agenten. Dat werd in 1999 bepaald door de federale regering in de zogenaamde KULnorm. Gemeenten kunnen extra personeel aanwerven, maar dat is dan volledig voor hun eigen stadsrekening.