Nieuws

Brug­ge krijgt een cameraschild

Brugge maakt werk van een cameraschild. Dat is op de gemeenteraad beslist.

 

Er komen 15 slimme camera’s met nummerplaatherkenning langs de voornaamste invalswegen. In een eerste fase worden van Noord naar Zuid alle assen die aansluiten op de N 31met een camera bewaakt.

De Brugse camera’s worden ook aangesloten op het cameranetwerk van andere politiezones. Want 13 van de 19 West-Vlaamse politiezones maken nu al gebruik van zulke camera’s.

Werking

De nummerplaten worden geregistreerd en vergeleken met de informatie in een centrale databank. Daarin steken nummerplaten van gestolen auto’s, niet gekeurde of niet verzekerde voertuigen en auto’s die bij een misdrijf werden gebruikt. Vooral dat laatste interesseert de Brugse politie.

De aankoop van de 15 camera’s kost 300.000 euro. De federale overheid wil op  termijn één groot cameraschild voor het hele land. 
 

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville