15 bootvluchtelingen zijn zaterdagmorgen gered tijdens een noodinterventie voor de kust van de Panne. Het reddings- en coördinatiecentrum in Oostende kreeg om 7 uur een noodoproep van de Franse collega’s in Grisnez.
De 15 vluchtelingen zaten in een bootje dat lek geslagen was. Het gaat om allemaal mannen die verklaren afkomstig te zijn uit Irak, Koeweit, Egypte en Afghanistan. Rond 4 uur waren ze vanuit Duinkerke vertrokken richting het Verenigd Koninkrijk.
Iedereen gered
Zo’n 12 kilometer voor de kust van De Panne kon het vaartuig Sirius de drenkelingen vinden. Er stond op dat moment bijna 4 beaufort wind en er was ook al geen motor meer aan boord.
Omdat het bootje zoveel water maakte, hadden de de drenkelingen zelf met een mobiel toestel het noodnummer 112 gebeld. Via het gsm-signaal kon het bootje getraceerd worden. Iedereen raakte veilig en ongedeerd aan boord.
(lees verder onder de tweet)
Reddingsactie succesvol afgelopen.
Iedereen veilig aan boord. https://t.co/jnfOF2mCdl
— Agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust (@agentschapMDK) June 27, 2020
Onderzoek
Het parket van West-Vlaanderen dat heel sterk inzet op de aanpak van mensensmokkelaars start een onderzoek. Het spitst zich daarbij ook steeds vaker toe op de leveranciers van de bootjes.