KV Kortrijk heeft zich met kleine maar verdiende zege geplaatst voor de achtste finale in de Croky Cup. Een doelpunt snel na de rust van Kadri volstond om de Kerels de zege te schenken tegen Lokeren-Temse uit 1B.
KV Kortrijk - Lokeren was in 2012 nog de bekerfinale, 0-1 toen voor Lokeren. Het zijn de bezoekers uit 1B die al snel echt gevaarlijk zijn. Aan de tweede paal is Vinck ongedekt. Vandenberghe is gepasseerd maar de paal redt Kortrijk van een vroege achterstand.
De thuisploeg probeert het spel te maken. Pas aan het kwartier kan Fossum Gabriël tot een eerste redding dwingen. Lokeren-Temse staat onderin 1B maar houdt al bij al gemakkelijk stand. Nacho Ferri kan eens uitbreken op rechts maar zijn schot gaat niet tussen de palen.
KVK wil de bal snel laten rondgaan om Lokeren te ontwrichten. En dat lukt na het half uur. Ferri afgezonderd na een een-twee. Gabriël komt goed tussen. Even later een schot van Kaneko. In de korte hoek ligt alweer de Lokerendoelman. Kort voor de rust dringt Kortrijk aan, een scrimmage voor het doel. Maar de 1-0 wil maar niet vallen. Telkens ligt er een Lokers been tussen. Lemmens redt op de lijn.
Kadri breekt de ban
Meteen in de tweede helft lukt het wel. Nauwelijks afgetrapt kan Ferri netjes afleggen op Kadri die aan de kleine backlijn staalhard binnentrapt. De ban is gebroken. En Kortrijk duwt nu door. Dejaegere van op afstand met links, naast. Drie minuten later viseert Takamine de verste paal. Ook dat scheelt weinig.
Een snelle 2-0 valt niet en dan blijft het opletten voor de tegenstoot. Vandenberghe werkt weg. Lemmens werkt over. De wedstrijd kabbelt wat verder, met veel wissels ook. Eén van die invallers, Gilles Dewaele, komt nog het dichtst bij de 2-0. Eén keer nog dreigt Lokeren maar vandenberghe houdt zijn netten schoon. Zo bekert Kortrijk verder.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?