Eén keer per jaar verandert Damme in een triatlon- en duatlonwalhalla. Zaterdag vond de achtste editie van 'De Halven van Damme' plaats en dat is meteen ook de laatste. De organisatoren voelen zich niet langer welkom in Damme.
Meer dan 300 triatleten en duatleten verzamelden gisteren in Damme. Tot vorig jaar lag de aankomst van de twee wedstrijden op de Markt, maar het stadsbestuur geeft daar nu geen toestemming meer voor. De relaties met de stad en de lokale horeca zijn verzuurd, dus het is de laatste keer dat het sportevenement georganiseerd wordt.
Waregemnaar Pamhiel Parreyn (foto) wint uiteindelijk de triatlon en dus ook de laatste editie van de Clash der Titanen. Jef Van Meirhaeghe wordt tweede, op meer dan 7 minuten achterstand. Cedric Callewaert eindigt als eerste duatleet.
