2 op 27: KV Kortrijk moet ook tegen Union het onderspit delven en blijft voorlaatste

© Belga
Opnieuw geen punten voor de troepen van Yves Vanderhaeghe. Na een 1-2 verlies tegen Union blijven de Kerels met 2 op 27 vastzitten op de voorlaatste plek. KVK heeft nu al negen punten achterstand op KV Mechelen, de eerste ploeg in veilige haven.
De neutrale toeschouwer kreeg een aangename eerste helft te zien in het Guldensporenstadion. Nacho Ferri tekende na 25 minuten voor de grootste kans van de VeeKaa, maar zijn schot botste op Anthony Moris. Kortrijk deed aardig mee met Union, maar dook toch met een kleine achterstand de rust in. De Unionisten kregen een paar mogelijkheden om al vroeger op voorsprong te klimmen en troffen uiteindelijk in minuut 34 raak. Ivanovic stuurde zijn spitsbroeder Fuseini in het straatje, waarna de Ghanees het leer overhoeks binnenlegde, 0-1.
Kansen niet verzilverd
Ook in de tweede helft bewees KV Kortrijk waarom het de op een na minst scorende ploeg is in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen kregen opnieuw via Ferri een uitstekende mogelijkheid op de gelijkmaker, maar konden de netten niet doen trillen. Zoals zo vaker kreeg de thuisploeg dan ook het deksel op de neus. Vanhoutte (66.) kreeg alle tijd en ruimte om vanop afstand uit te halen en zag zijn schot in de verste hoek verdwijnen, 0-2.
In de toegevoegde tijd zorgde Duverne nog voor een prachtige aansluitingstreffer, maar verder kwam KVK niet meer.