Nieuws

Zwem­bad Anze­gem krijgt naam Aquandé

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Aquandé is de naam voor het nieuwe zwembad van Anzegem en Deerlijk. Het project is een samenwerking tussen de twee gemeenten, maar het gebouw zelf staat in Vichte.

Deze morgen werd de naam en ook het bijbehorende logo van het nieuwe zwembad van de gemeentes Anzegem en Deerlijk bekendgemaakt. Uit 320 voorstellen kozen de gemeentes voor de naam ‘Aquandé’. Het is een samenstelling uit 'aqua' wat water betekent, 'an' van Anzegem en 'de' van Deerlijk. De inwoners die de naam bedachten, krijgen als beloning een jaarabonnement voor het gloednieuwe zwembad.

Twee maanden vroeger open

De bouw kost ongeveer 6 miljoen euro. Op 3 april gaat het zwembad open en dat is twee maanden vroeger dan verwacht. Vooral scholen, maar ook recreatieve zwemmers en verenigingen kunnen vanaf dan terecht in Aquandé.

De redactie