Nieuws

Storm Odet­te maak­te voor ruim 23 mil­joen schade

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Storm Odette heeft in september voor 23,6 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd.

Dat blijkt uit cijfers van de  beroepsvereniging van verzekeringsondernemingen Assuralia. Ruim 13.600 particulieren en kmo's dienden een dossier in en konden een beroep doen op hun brand- of omniumverzekering.

Odette teisterde vooral de kuststreek in het laatste weekend van september. "De komst van de storm was vooraf goed aangekondigd via de weerberichten. Het gaf de meeste bezitters van auto’s de gelegenheid hun voertuig tijdig in veiligheid te brengen en voldoende tijd om bijvoorbeeld tuinmeubilair op te bergen. Anderzijds waren de bomen nog in blad en was het te laat om bijvoorbeeld de knotwilgen bij te snoeien", zegt Assuralia. 

Autoschade

13.128 dossiers hadden betrekking op de waarborg “storm”, met een gemiddelde schade van 1.737 euro. De gebruikelijke franchise of eigen risico was daarin niet meegeteld. Met deze vrijstelling komt de gemiddelde schade uit op ongeveer 2.000 euro per schadegeval.  Er waren ook een kleine 500 dossiers ingediend voor stormschade aan voertuigen.

Lees hier alles over de storm Odette

De redactie