Door het grote succes vorig jaar, beslist Stad Brugge om opnieuw subsidies uit te delen aan inwoners die hun auto wegdoen en hun nummerplaat laten schrappen.
In 2022 werden al 146 nummerplaten ingeleverd. De totale uitgereikte subsidie voor dat jaar bedroeg 58.290 euro. Tussen 1 januari en 31 juli 2023 waren er 77 aanvragen, voor een bedrag van 33.440 euro.
"Groot succes"
“Door het grote succes waren de beschikbare budgetten eind juli opgebruikt. Ondertussen maakten we extra geld vrij om de subsidie verder te zetten en te verlengen tot eind 2024”, zegt de burgemeester.
“De subsidie is een duidelijk signaal dat we als stadsbestuur onze klimaatambities willen waarmaken en sluit daarnaast aan bij andere beleidsacties, zoals het autoluw maken van onze binnenstad.”
Duurzaam alternatief
“De grote interesse maakt duidelijk dat veel mensen bereid zijn om zich op een duurzamere manier te verplaatsen. Door die mensen te belonen met een mobiliteitsbudget worden Bruggelingen op een directe manier gestimuleerd om kennis te maken met alternatieven zoals elektrische fietsen of deelwagens", zegt burgemeester Dirk De fauw.
De gemiddelde aanvrager is 55 jaar. De jongste aanvragers zijn dertigers die een bewuste keuze maken voor duurzame mobiliteit. Deze groep stapt vaker over op bijvoorbeeld autodelen. De oudere aanvragers kiezen dan weer vaker voor het openbaar vervoer of de fiets.
Een subsidie aanvragen kan via de website van Stad Brugge.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?