Nieuws

Spi­king: Zuhal Demir gaat actie­plan tegen sek­su­eel geweld herbekijken

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vlaams minister van justitie Zuhal Demir gaat het actieplan tegen seksueel geweld herbekijken, na de meldingen van spiking in Kortrijk. Dat heeft ze gezegd in het Vlaams Parlement. Al zeker 16 vrouwen zeggen dat ze misbruikt zijn nadat iemand hen had verdoofd met een drankje.

De vorige legislatuur was er al een actieplan om seksueel geweld in Vlaanderen te bestrijden. Maar Demir belooft nu een aanpassing van dat plan, met ook specifiek aandacht voor spiking. Ze gaat daarvoor overleggen met haar collega's, ook uit de federale regering. Zuhal Demir, Vlaams minister van justitie (N-VA): “Preventie zal daar een belangrijk onderdeel van uitmaken, zoals dat ook in het vorige plan was. Ik denk dat we spiking op zich apart gaan moeten behandelen. Ik zal ook met Horeca Vlaanderen spreken en kijken of we een soort sensibilisering kunnen doen, ook naar horeca-uitbaters toe.”

Zorgcentrum na seksueel geweld AZ Delta Roeselare
Nieuws

Zorgcentrum na Seksueel Geweld ontvangt kwart meer slachtoffers, ook van 'spiking'

Elke klacht ernstig nemen

Minister Demir benadrukt ook dat de politie elke klacht van seksueel geweld nu serieus moet nemen, en daarvoor ook zedeninspecteurs heeft. Ze wijst ook op het belang van therapie voor daders van seksueel geweld, ook dat zal deel uitmaken van het actieplan.

Jeroen Vercruysse

jeroen.vercruysse@focus-wtv.be

Jeroen Vercruysse