Nieuws

Slechts 1 op 8 West-Vla­min­gen is inge­schre­ven op BE-Alert

BE Alert

© Belga

Amper 12 procent van de West-Vlamingen is geregistreerd op BE-Alert, het systeem dat waarschuwt bij noodsituaties. Dat blijkt uit cijfers die provincieraadslid Kurt Himpe (N-VA) opvroeg bij gouverneur Carl Decaluwé.

In totaal zijn 151.906 West-Vlamingen ingeschreven op BE-Alert. Dat komt neer op net iets meer dan 12 procent van de inwoners. “Dat cijfer moet zeker omhoog”, vindt provincieraadslid Kurt Himpe (N-VA). “BE-Alert is een cruciaal instrument om mensen snel te waarschuwen bij noodsituaties.”

“BE-Alert is een cruciaal instrument om mensen snel te waarschuwen bij noodsituaties.”

Kurt Himpe, provincieraadslid

Via BE-Alert kunnen overheden sms’en en e-mails uitsturen naar wie zich op dat moment in een getroffen gebied bevindt. Ook mensen die niet geregistreerd zijn, kunnen een bericht ontvangen als ze fysiek in de buurt zijn. Maar wie wél geregistreerd is, krijgt sowieso een waarschuwing, zelfs als die zich niet op de plaats van het incident bevindt.

8 keer ingezet

Alle West-Vlaamse steden en gemeenten zijn inmiddels aangesloten op het systeem. “Ook gouverneur Carl Decaluwé maakt er gebruik van”, zegt Himpe. “Hij schakelde het de voorbije jaren al acht keer in, onder meer bij stormen Ciara, Eunice en Franklin, de coronapandemie, de boerenprotesten in Zeebrugge en recent nog bij de grote brand in Staden.”

Om het aantal registraties op te krikken, wordt BE-Alert onder meer gepromoot via de sociale media van de noodplanning in West-Vlaanderen. Daarnaast neemt de gouverneur ook deel aan de jaarlijkse nationale testdag in oktober.

Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?