Voor de Proper Strandlopers zijn warme zomerdagen met springtij de drukste momenten van het jaar. Door de hitte zoeken duizenden mensen verkoeling aan zee, maar omdat het water sneller stijgt, blijft er minder strand over en zit iedereen dichter op elkaar. Dat zorgt ook voor meer afval.
"Ik heb al een vrij volle zak op een half uur tijd", vertelt Proper Strandloper Vero Janssen. "Er liggen sigarettenpeuken, blikjes, flesjes en heel veel zakdoeken. Dat is niet goed, want dat komt allemaal in de zee terecht."
"Er liggen sigarettenpeuken, blikjes, flesjes en heel veel zakdoeken. Dat is niet goed, want dat komt allemaal in de zee terecht."
Volgens Tim Corbisier van de Proper Strandlopers verrast het snel opkomende water heel wat strandgangers. "Als mensen verrast worden, nemen ze eerst hun eigen spullen mee. Het afval dat achterblijft is dan voorgoed verloren, vrees ik."
1.000 liter afval
Ook toeristen ergeren zich aan het zwerfvuil. "Ik heb daarnet nog iemand aangesproken om zijn afval in de vuilnisbak te gooien. Er zijn vuilnisbakken genoeg. Iedereen moet zijn eigen vuil opruimen, zo blijft de natuur proper."
Op de drukste dagen halen de Proper Strandlopers naar schatting zo'n 1.000 liter afval van het strand in Oostende. "Dat zijn twee heel grote zakken", zegt Corbisier. "Door de grote drukte consumeren mensen meer en dat zorgt nu eenmaal voor meer afval."
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?